Ištraukti partijos numeriai Savivaldos rinkimams 2023

Ištraukti partijos numeriai Savivaldos rinkimams 2023

Trečiadienį politinės partijos burtų keliu sužinojo rinkiminius numerius artėjantiems savivaldybių merų ir tarybų rinkimams. Iš viso politinėms organizacijoms priskirta 18 numerių.

16 iš jų pasidalijo politinių partijų atstovai – visose savivaldybėse šie numeriai bus tie patys. Kandidatė į Vilniaus rajono mero postą Jūratė Rusteikė dalyvavo šiame burtų traukime kartu su Regionų partijos atstove Živile Pinskuviene ir pirmininku Jonu Pinskumi.  Burtai lėmė, kad regionų partijai atiteko 10 numeris. 

Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymas numato, kad partijų rinkimų numeriai visose savivaldybėse yra tie patys. Tuo tarpu konkrečius rinkimų komitetų rinkimų numerius iš rinkimų komitetams rezervuotų numerių burtais nustato savivaldybių rinkimų komisijos VRK nustatyta tvarka. Partijų jungtinio kandidatų sąrašo numerį partijos – koalicijos dalyvės pasirenka iš joms nustatytų rinkimų numerių bendru sutarimu. Jeigu partijos – koalicijos dalyvės rinkimų numerio nepasirenka, VRK partijų jungtiniam kandidatų sąrašui suteikia mažiausią iš partijoms – koalicijos dalyvėms burtais nustatytų numerių.

Taigi jau nuo šiandien visi mus palaikantys Vilniaus rajono gyventojai žinos , kad rinkimų metu reikia pasirinkti Nr.10

Galutiniai burtų traukimo rezultatai yra tokie:

Pirmuoju numeriu rinkiminiuose biuleteniuose bus įrašyta Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga.  Antrąjį numerį ištraukė partija „Jaunoji Lietuva“. Trečias numeris atiteko Lietuvos žaliųjų partijai. Ketvirtuoju numeriu rinkimuose pasirodys Krikščionių sąjungai. Lemtingą numerį 5 Lietuvos socialdemokratų partijai ištraukė Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius. Tuo metu Žemaičių partija dalyvaus rinkimuose su numeriu 6. Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ kandidatas į sostinės merus Lukas Savickas savo partijai ištraukė 7 numerį. 8 numerį partijai išrinko Darbo partijos pirmininkas Andrius Mazuronis. Seimo narė ir kandidatė į Kėdainių mero postą Jurgita Sejonienė Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams ištraukė 9 numerį. Kartu burtus traukę,Seimo narys Jonas Pinskus ir Širvintų merė Živilė Pinskuvienė, Lietuvos regionų partijai ištraukė 10 numerį rinkimų biuleteniuose. 11 numerį ištraukė Lietuvos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen. Rinkimuose 12 numeriu pasirodys Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, o Laisvės partija išsitraukė numerį 13.  Tautos ir teisingumo sąjungai atiteko numeris 14, Nacionaliniam susivienijimui – numeris 17. Paskutinieji rinkimų biuleteniuose pasirodys partija „Laisvė ir teisingumas“. Lemtingą numerį ištraukęs partijos kandidatas į sostinės merus neslėpė džiugių emocijų ir teigė, kad „jaučiasi tarsi vėl būtų aštuoniolikos“. „Jaučiuosi kaip ir vėl 18. 

15 ir 16 numeriai nebuvo ištraukti. Jie bus rezervuojami politiniams komitetams. Koks numeris kuriam komitetui atiteks, burtų keliu nustatys savivaldybių rinkimų komisijos kiekvieno savivaldybėje atskirai. Jei savivaldybėje kandidatų sąrašą kelia tik vienas politinis komitetas, burtų keliu jam atiteks vienas iš dviejų rezervuotų numerių.

 

Apie MUS

Esame Lietuvos regionų partijos Vilniaus rajono skyrius. Pagrindinis mūsų siekis atgaivinti Vilniaus rajoną ir sugrąžinti į jį jaunimą .Nes stiprūs regionai -stipri Lietuva!