Skaldyk, meluok ir valdyk

Skaldyk, meluok ir valdyk

Vyriausiai rinkimų komisijai suskaičiavus surinktus parašus ir ištraukus partijų eilės numerius rinkimuose prasidėjo rinkiminės kampanijos Vilniaus rajone. Kaip jos vyksta. Nieko naujo nematome.

Kaip pasakoja rajono gyventojai, jie vėl eilinį kartą girdi pažadus, pažadus ir pažadus. Tačiau ne visi rinkimų dalyviai elgiasi korektiškai.  Jie tiesiog akiplėšiškai meluoja ir, kas svarbiausia daro tai viešai ir akivaizdžiai , tarsi bandydami Vilniaus rajono gyventojų ir kitų rinkimų dalyvių kantrybę.  Mano dėmesį patraukė TVP Wilno laida apie savivaldos rinkimus, kurioje dalyvavo kandidatai į Vilniaus rajono merus. Apie žiniasklaidą gal kiek vėliau, tačiau šioje laidoje užkliuvo vieno iš kandidatų, berods kažkokio Robert Duchniewicz pasisakymas apie prorusiškas Kremliaus politines jėgas. Kaip pavyzdį jis pateikė žemaičius, kurie neva siekia autonomijos ir yra prorusiški Kremliaus judėjimo „Būkime vieningi“ dalis. (9:52). Nutariau pasidomėti, kas čia toks prorusiškų judėjimų žinovas . Kokių tik pažadų jis nedalino. Susidaro įspūdis, kad šis „tipelis“ ne tik , kad melagis, bet ir daro tai visiškai be jokio gėdos ir atsakomybės jausmo. Šioje situacijoje matau tik tai, kad šis veikėjas (politiku jo pavadinti liežuvis neapsiverčia) bet kokia kaina siekia valdžios. Aš pats esu rinkėjas (negailestingas) , be to dar ir Vilniaus rajono gyventojas ir negaliu tuo nesistebėti. Pavarčius, radau senuosius R.Duchnniewicz rinkiminius pažadus, kuriuose buvo akcentuojama, kad jis išasfaltuos 50 kilometrų  kelių ir būtinai, kaip rūpintojėlis, pastatys sporto baseiną. Kadencija baigėsi, o pažadai taip ir liko pažadais. Šiuose rinkimuose jis žada dar akiplėšiškiau. Dabar jau jis pastatys ne vieną,- o du baseinus , penkis sporto kompleksus ir 20 vaikų žaidimų aikštelių ir išasfaltuos 100 km kelių. Suprantama, kad mamos nori, kad jų vaikams būtų kuo geriau, todėl jos su ašaromis akyse ir net nesuprasdamos, kad jas eilinį kartą mausto, vėl eis balsuoti. Manau taip neturėtų būti. Savo svetainėse ir Facebook profiliuose R.Duchnievicz   dar net neprasidėjus kandidatų registracijai jau nurodo save , kaip labai žymų visuomenininką ir politiką, kuriam iki ašarų svarbūs rinkėjai ir paprasti žmonės, ir kiek jis kelių jau priasfaltavo. Deja tai pats paprasčiausias populizmas kalbant civilizuotai, arba liaudyje tariant blevyzgos, kuriose akivaizdžiai matomas noras bet kokiu būdų patekti į valdžią.  Ne kartą teko susidurti su tokio tipo žmonėmis. Tai patys paprasčiausi ciniški, liguisti karjeristai, kurie padarys bet ką, kad pasiekti savo tikslą. Gaila, tačiau , aš matau tas tikslas yra  tikrai ne darbas žmonėms ar rinkėjams.  Kas baisiausia, kad žmonės yra kiršinami tam, kad išspausti iš jų maksimalią naudą – jų balsus. Tai jis sukergia Lenkų rinkimų akciją su regionų partija, tai pats eina į rinkimus su Laisvės partija , tai dar kokias fantazijas viešai paskelbia, o realiai jis tik kiršina ir meluoja.

Per amžius niekas nemėgo išverstaskūrių ir išdavikų, nors valdžioje tokių visada būdavo apstu. Stebiuosi politinių partijų universalumu. Rinkėjų ausims pila medų, kad mes už krikščioniškas vertybes, stiprias šeimas, tradicijas ir t.t , prieš rinkimus matyt net bažnyčias lankyti pradeda. Šiuos siekius įrašo ir į partijų programas, nes kaip kitaip? Negi prarasi tikinčiuosius rinkėjus?  Tačiau vos tik praeina rinkimai, prasideda valdžios ir postų dalybos. Postai perkami ir keičiami mainais į daugumos koalicijas, jau nebeatsižvelgiant į partijos ar judėjimo principus, paminama viskas kas nurodyta, kaip vertybės partijos programose. Vietoje vaikų aikštelių rinkėjas gauna saugaus narkotikų vartojimo kambarius, vietoje tradicinių krikščioniškų vertybių - netradicines santuokas. Mano nuomone, tokiu būdų taip prasideda rinkėjų apgavystė ir nepastatytas baseinas tampa visiškai nepastebimas. Nieko ateis kiti rinkimai R.Duchnievicz pažadės dar keturis..... 

Žadėjau parašyti ir apie žiniasklaidą. O ji pasirodo ne tokia jau ir laisva ir nepriklausoma. Rinkimai dar net neprasidėjo, o tiek televizijoje, tiek spaudoje prasidėjo debatai ir komentarai, bei visokių pseudo politologų vertinimai.  Einama pačiu lengviausiu keliu, viešumon keliamos iki kaulų smegenų absurdiškos situacijos. Iš jų vyniojama ir vyniojama, tas pats per tą patį. Tuo naudojasi ir bet kokia kaina politikoje norintys likti, ar naujai ateinantys aktoriai. Bėda ta , kad žurnalistika prarado savo pagrindinę savybę objektyvumą. Viskas kaip ir pagal įstatymus : nutylėjimas nėra melas, todėl kaip ir viskas tvarkoje. Bėda, kad iš visuomenės atimama teisė žinoti, nes siužetai yra rengiami arba su valdančiaisiais, arba su skandalais, keliančiais peržiūrų reitingus, arba su klounais, apie kuriuos visi žinome . Nenoriu jų minėti šiame straipsnyje, nes jie tiesiog to nenusipelno. Vieną ir taip jau paminėjau....

Jei žinias gaučiau tik iš televizijos ar interneto , tai matyt manyčiau, kad Vilniaus mero rinkimuose dalyvauja Zuokas, Raskevičius, Majauskas ir Benkunskas......  Pasirodo yra ir kitų kandidatų. Vien Valdas Tutkus, kuris žiniasklaidos piktybiškai niekur neminimas, manyčiau tikrai galėtų susirungti su bet kuriuo iš šių medijos klounų.

Lygiai taip ir Vilniaus rajono gyventojams yra peršama, kad rinkimuose dalyvauja Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga jau 19 metų įsikibusi į kėdę ; konservatoriai siekiantys daugumos visoje Lietuvoje; Laisvės partija su savo netradiciniais pasiūlymais ir socialdemokratai su melagiu į mero postą. Nemeluojama. Tačiau nutylima, kad yra ir kitų dalyvių. Štai tokia ta žiniasklaida. Nebeaišku kuo tikėti, nes susidaro įspūdis kad rinkimai nėra skaidrūs.

Sutikau Lietuvos Regionų Partijos Vilniaus rajono skyriaus kandidatus į savivaldybės tarybos narius, aptarėme jų veiklos planus ir siekius, bei moralės gaires. Susipažinau su šios partijos kandidate į mero postą Jūrate Rusteike. Jie dirba tradiciškai, eina pas savo rinkėjus, kalbasi apie realias situacijas rajone, išklauso visas rinkėjų nuoskaudas. Po tokių pokalbių supratau, kad tiek kandidatė į merus, tiek jos komanda tikrai nepamins savo deklaruotų vertybių. Jei žada apšviesti kelius , tai tuo ir užsiims, o ne statys saugaus narkotikų naudojimo būdeles.  Klounai ir pažadukai jau pabodo, gal laikas pradėti realiai domėtis ir rinktis tuos, kurie neapsikentę padarys tvarką savo rajone ir regionuose.

Negailestingas Rinkėjas

Apie MUS

Esame Lietuvos regionų partijos Vilniaus rajono skyrius. Pagrindinis mūsų siekis atgaivinti Vilniaus rajoną ir sugrąžinti į jį jaunimą .Nes stiprūs regionai -stipri Lietuva!