Svarbu ar nesvarbu?

Svarbu ar nesvarbu?

Svarbu ar nesvarbu? Štai toks iškyla klausimas. Ir ne vienas klausimas, ir , manau, ne tik man.

Štai konservatorių gretose įvyko ... (net nežinau, kaip pavadinti nieko neįžeidžiant). Tačiau įvyko. Aišku, kad teisinės atsakomybės klausimus spręs teismas, jeigu toks įvyks. Tačiau kur yra ta moralinė ir vertybinė atsakomybė, apie kurią taip dažnai ir garsiai kalba G. Landsbergis, I. Šimonytė ir daugelis kitų „moralistų“? Kaip su tais „kontraktais“? Kaip matome, tie, taip vadinami moralės kontraktai – ne valdantiesiems, o skirti tik „plebėjams“ (liaudžiai). Tai jau taip!

Iškart buvo bandoma suprasti, kas rekomendavo į partijos sąrašą tą asmenį. Nepavyko. Tokia įdomi partija – niekas nežino. Tiesiog atsitiktinai asmuo įkrito į sąrašą, ir viskas. Niekas net nesuprato, kaip tai atsitiko. Įdomu būtų išgirsti kitų partijų atstovų komentarus apie kandidatų sąrašų sudarymo procesą. Pavyzdžiui, Lietuvos Regionų Partijoje kiekvieną kandidatą pristato jį rekomenduojantis žmogus, vyksta diskusija ir t.t. Matyt, konservatoriams tai atrodo ne visai demokratiška ir nepriimtina. Pas juos tiesiog taip – atsirado asmuo sąraše ir baigtas kriukis, turime. Ar pas liberalus ir laisviečius taip pat?

Bet tai tik pradžia... „Topinius“ V. Čmilytės-Nielsen žodžius išgirdau šiandien per žinių radiją. Pasirodo, kad fakto, ar buvo nutekinta ikiteisminio tyrimo informacija ar ne, tirti nereikia, nes tai nesvarbu. Taškas. Niekas ir netirs (?). Man kaip ir aišku. Na, būna gi taip – dirba žmogus Čilėje, dirba, paskui supranta, kad persidirbo ir, še tau, pareiškimą iš kito pasaulio galo. Net nepalaukė, kol sugrįš. Būna, būna... O čia dar prokurorė pasiūlė patiems išvadas pasidaryti... Tačiau svarbiausia yra tai, kad šio klausimo išsiaiškinimas nesvarbus! Valdantieji („elitas“) taip nutarė. Bet aš galvoju, kad jis (klausimas) labai svarbus, nes kalba eina apie dar vieną sunkų nusikaltimą – ikiteisminio tyrimo informacijos nutekinimą. Nesu teisininkas, tik manau, jog turėtų grėsti baudžiamoji atsakomybė, bet tai, matyt, tik plebėjams, jokiu būdu ne patricijams.

Iš vienos pusės kaip ir aišku. Norėjo kažkas partijai pagelbėti. Paskambino. Ko nebūna. Bet (!), tai juk ne eilinis partietis, o tas, kas informaciją turėjo. Neduok dieve, paaiškės, kils dar vienas skandalas. Ir šį kartą, matyt, kažkas iš „elito“ (nespėliosiu, patys susiprotėkite). Tikrai apmaudu.

O atrodo taip nesudėtinga – prisiimk atsakomybę, pasakyk tiesą, pademonstruok tas vertybes ir moralę, apie kurias ant kiekvieno kampo šauki ir prašyk Tautos atleidimo. Tačiau konservatoriams tai netinka, nes tik jie supranta, kas svarbu, o kas ne. Štai ir dabar V. Čmilytei-Nielsen ir konservatoriams atrodo nesvarbu, o man – labai svarbu. Svarbu žinoti, kas valdžioje – ar partija, kurios gretose yra nusikaltėlių, ar mafija, kuri už savus gerklę perpjaus. Panašu, kad antras variantas.

Ši istorija dar vieną mintį pagimdė. Lyg ir ne susietą, tačiau pagimdė. Ką gi mūsų išrinktieji daro ten, Čilėje? Kokius strateginius klausimus sprendžia? Gal nuvyko pasimokyti demokratijos? Keista, paprastai mes visus mokome, rodome pavyzdį. Ką Vilniaus meras planuoja daryti Japonijoje ir Taivane? Kokius susitarimus ar strategijas aptarti? Gal su Tokijo miestu susibroliuoti? Keista, nes „merauti“ liko tik mėnuo. Gal ir čia ne viskas tvarkoje? Gal po tokių „pigių“ komandiruočių būtų galima sužinoti, kokia nauda Lietuvai iš to? O gal tai ir vėl nesvarbu? Svarbu, baigiant kadenciją, neliūdėti, pakeliauti. Valstybė turtinga...

Apie MUS

Esame Lietuvos regionų partijos Vilniaus rajono skyrius. Pagrindinis mūsų siekis atgaivinti Vilniaus rajoną ir sugrąžinti į jį jaunimą .Nes stiprūs regionai -stipri Lietuva!