Tik vienas klausimas visam būriui šalies „teisuolių“ .

Tik vienas klausimas visam būriui šalies „teisuolių“ .

Nedaug, kas iš mūsų „laisvos žiniasklaidos“ išspausdins ar portale patalpins šį mano gan kuklų, bet, manau, daugeliui Lietuvos žmonių gan svarbų klausimą.

Tačiau kaip sakoma – nepabandžius nesužinosi. Nesileisiu į ilgas peripetijas apie prezidento Gitanos Nausėdos priklausymą TSKP. Jau ir taip bene didžiulis vežimas prirašytas, o dar daugiau prikalbėta. O kokie vertinimai… Beje, kur kas įdomesni vertintojai. Jie gi visi save įrašę į „teisuolius“. Jie skaidrūs kaip krištolas, nieko amoralaus nepadarę ir net niekada neklydę. Todėl jiems ir privilegija kitus teisti bei moralizuoti. 

Tik čia kirba toks kirminėlis, ar jie tikrai tokie dori, kaip bando save pateikti? Ir tas nešvarumo jausmas neapleidžia. Juolab, kad visa ši istorija nė sudilusio skatiko neverta. O koks dėmesys, kiek triukšmo. Net kyšininkus bei pedofilus pamiršome. Ką jie, palyginti su šia „istorija“, kuri net prieš „pranešėją“ nublanksta... o čia dar vienas kirminiukas krebžda. O gal ji ir „išdygo“, kad ta pirmoji nesuveikė?

Tačiau mano vienintelis klausimas kur kas svarbesnis ir paprastesnis: o kur jūs, ponai ir ponios „teisuoliai“, buvote, kokiu letargo miegu miegojote, kad pražiopsojote, juk 2009 metais prezidente tapo Mykolo Burokevičiaus partijos narė Dalia Grybauskaitė?

Nežinantiems ne tokios ir senos mūsų istorijos paaiškinu išsamiau, nes tai gan svarbu. 1989 m. gruodžio mėnesį, pirmoji visoje SSRS, atsiskyrė nuo Maskvos Lietuvos komunistų partija, kuriai vadovavo Algirdas Mykolas Brazauskas, vėliau (1993 m.) tapęs prezidentu. Tai buvo istorinės reikšmės įvykis, nutiesęs kelią į mūsų Nepriklausomybę. Ir Tauta tai suprato bei palaikė. Po suvažiavimo įvykęs mitingas, į kurį susirinko pilnutėlė Katedros aikštė, tai patvirtino.

Deja, nei suvažiavime, nei mitinge bei pačioje atsiskyrusioje nuo Maskvos LKP nebuvo būsimos prezidentės D. Grybauskaitės. Ir būti negalėjo, nes ji ir toliau dirbo Maskvai savo partinėje mokykloje, kurią savo žinion perėmė Maskvos TSKP Centro komitetas. Dirbo ten ir po 1990 m. kovo 11 d., net buvo paaukštinta pareigose. O savo biografijoje ponia D. Grybauskaitė, švelniai tariant, gudrauja: apie priklausymą partijoms ji rašo: priklausymas partijoms 1979–1989 m. Lietuvos komunistų partijos narė. Nuo 1990 m. nepartinė.

Deja, bet tai netiesa. Ji iki 1990 metų antros pusės buvo TSKP narė arba liaudyje vadinama burokevičininkė, arba ant TSKP platformos (juos vadino platformininkais, nes jie liko ištikimi Maskvai), ir buvo prieš Lietuvos Nepriklausomybę. Nebūdama toje Maskvos partijoje ji negalėjo toliau dirbti partinėje mokykloje, o joje tuo metu net buvo paaukštinta, tapo moksline sekretore.

Vytauto Didžiojo universiteto profesorius Gintautas Mažeikis atkreipia dėmesį (portalas Delfi 2023-04-05), kad visoje šioje istorijoje daug svarbiau, jo nuomone, ar tu pasirinkai, ypač po 1990 m. kovo 11 d. atsiskyrusią LKP, ar likai su Maskvos, t.y. su M. Burokevičiaus partija. Negalima nepritarti profesoriui, jis 100 proc. teisus.

Būtent šiuo nedideliu rašinėliu noriu užduoti visiems „teisuoliams“ vienintelį klausimą: kur jūs buvote, kai Tauta net du kartus iš eilės rinko prezidentę, M. Burokevičiaus partijos narę. Jūs tylėjote lyg žuvys. Ar jums kas liežuvius buvo prisiuvęs, o dabar atrišo? Nors ir dabar jūs bandote D. Grybauskaitę pateikti kaip teigiamą heroję. Teigiate, kad ji savo biografijoje nurodė, kad buvo partijoje. Taip, nurodė. Deja, nedidelė smulkmenėlė, pamiršo nurodyti, kurioje, ir tikslią datą. Bet čia, matyt, jums smulkmena?

Tik jei jūs taip „principingai“ ir vieningai būtumėte tada (2009 m.) mums aiškinę, kad tai nedora, ko gero bent dauguma mūsų būtų išgirdę. Tik tada būtų neišsipildžiusi Vytauto Landsbergio pranašystė: Lietuva nebūtų turėjusi „…savo Lietuvos Dalios...“...

Apie MUS

Esame Lietuvos regionų partijos Vilniaus rajono skyrius. Pagrindinis mūsų siekis atgaivinti Vilniaus rajoną ir sugrąžinti į jį jaunimą .Nes stiprūs regionai -stipri Lietuva!